Kuidas laenata

Enne laenamist

Iga laen on finantskohustus, mis tuleb ka tagasi maksta. See ei ole toetus või sponsorlus ning seega peate veenduma, et laenu võttes käitute vastutustundlikult ja läbimõeldult.

Laenamisel kehtib reegel, et mida pikem on laenuperiood, seda suuremaks kujuneb laenuintress ja seda suuremaks tagasimakstav summa. Seega laenamisel tehke selgeks laenueesmärk. Näiteks, kui soovite pikaajalist laenu, näiteks eluaseme soetamiseks, siis kiirlaen ei ole majanduslikult mõttekas ning sel juhul soovitame kasutada väikelaenu.

Kiirlaen on eelkõige mõeldud lühiajaliste, aga pakiliste kulude katteks ning ei ole arukas kiirlaenu võtta emotsioonide najal (näiteks reisimiseks).

Kuidas laenata kiirlaenukontorist?

Igal kiirlaenukontoril on omad kiirlaenu tingimused, sõltuvalt laenutüübist, aga põhimõte on enamustel sama.

Valige laenusumma

Kui olete leidnud sobiva laenupakkuja (kiirlaenukontorid leiad SIIT), siis valige laenusumma ja periood. Reeglina esimesel korral laenatakse väiksem summa. Olenevalt laenukontorist võib esimene laenusumma ulatuda kuni 1000 euroni. Korrektse laenukäitumise juures laenusummad tõusevad ja ühtlasi intressid langevad ning edaspidi võib taotleda kiirlaenu kuni 1000 eurot,  5000 eurot või isegi 10 000 eurot.

TÄHELEPANU: Ärge unustage, et osad kiirlaenukontorid pakuvad esimesel kiirlaenul 0% intressi ja kiirlaenu lepingutasuta ehk niipalju kui laenata, niipalju ka tagasi maksate. Põhimõtteliselt võib öelda, et see on tasuta kiirlaen.

Kasutajaks registreerumine

Pärast laenusumma valikut tuleb registreeruda kasutajaks. See on imelihtne ning võtab kõigest minuti.

Laenutaotluse täitmine

Nüüd tuleb täita laenutaotlus. Kiirlaenu tingimused sõltuvad ettevõtest, laenutüübist kui ka perioodist. Osadele kiirlaenukontoridele piisab isiku tuvastamisest, teised aga soovivad näha kontoväljavõtet sissetulekute ja väljaminekute kohta. Üldiselt leitakse lahenduse igale laenutaotlejale, sest kiirlaenud on väga paindlikud.

Isiku tuvastamine

Osad kiirlaenukontorid nõuavad isiku tuvastamist esindustes või Eesti Postis, teistele piisab ID-kaardist või hoopis pisikesest ülekandest oma pangakontolt (mõni sent). Mõlemad variandid on väga lihtsad, sest reeglina Eesti Post või laenukontori esindus jääb mõne kilomeetri raadiusesse.

Mugavam on siiski eelistada ID-kaarti või pangakannet isiku tõestamiseks ja kiirlaenu taotluse rahuldamiseks. Seega soovitaks eelistada digitaalseid meetodeid, sest need on natukene mugavamad ja kiiremad, aga kui internetis ei ole võimalik isikut tuvastada, siis tuleb kasutada Eesti Posti või esinduste teenuseid. Ka see on väga mugav ja kiire. Boonusena soovi korral väljastakse laen sularahas, mis ei jäta pangakontole mitte ühtegi jälge.

Kui tuvastasite isiku internetis või Eesti Posti esinduses soovisite raha pangakontole, siis selle saab kätte 15 minutiga. See tähendab raha on Teie kontol 15 minuti pärast, reeglina kulub selleks mõned sekundid. Laenumaksed ja intressid sõltuvad juba sellest, kellelt, mida ja kust laenasid.

Kiirlaenukontori valimine

Kiirlaenupakkuja valimine on üks tähtsamaid ülesandeid, sest konkurents on väga tihe ja seetõttu toimub turul mingil määral «ülepakkumine». See tähendab, et laene pakutakse rohkem kui on kliente ja seetõttu iga kiirlaenupakkuja soovib, et laen võetakse just temalt. Seetõttu on väga palju erikampaaniaid ning intressid pidevas languses ja siinkohal tuleks väga hoolikalt teha õige valik, et saada omale soodsaim kiirlaen.

Paraku internetis kiirlaenupakkujaid on väga palju ning seetõttu võtab internetis otsimine aega tunde. Meie siinkohal lihtsustame Sinu valikut ja tööd ning reastame kõik kiirlaenupakkujad nende plusside ja miinustega tabelites, kus saad valida omale sobivaima laenu kõigest minutitega sealjuures on väljatoodud intressid, tagatised, isikutuvastamised, boonused kui ka võimalus, kas väljastatakse ka kiirlaenu sularahas.


Kiirlaenude tagastamine

Kiirlaene on võimalik tagastada ka korraga või isegi osade kaupa. Väga hea moodus vabanemaks kiirlaenukohustustest, kui peaks tekkima mingil põhjusel piisavalt vaba raha maksmaks ära kogu laen või tekib raha ülejääk, millega soovite maksta ära osa laenust.

Enne laenu tagasimaksmist võtke ühendust kiirlaenupakkujaga, sest lihtsalt ülekandest ei pruugi piisata. Osad kiirlaenukontorid võtavad seda kui ettemaksu, teised jällegi osamakset. Siinkohal aitab Teid alati kiirlaenudkontorite esindajad, kes on väga mõistlikud.

Kallite kiirlaenude refinantseerimine

Kui oled võtnud kalli kiirlaenu, siis ära proovi seda tagasi maksta teiste kiirlaenudega või üleüldse tavalaenudega. Parem lahendus on kasutada omalaenamisportaalide abi, kus võid säästa aastas mitmeid sadu eurosid. Selleks klõpsa SIIN ja loe läbi meie omalaenamisportaalide informatsioon ning vabane kallist kiirlaenust.

Kiirlaenud ja võlad ning maksehäired

Ükski kiirlaenukontor ega krediidiasutus ei ole huvitatud maksmata laenudest ehk halbadest laenudest. Mida väiksem on ettevõtte halbade laenude portfell, seda madalamad on ta riskid ja seda soodsamat intressi on võimalik klientidele pakkuda ning ühtlasi seda konkurentsivõimelisem ettevõte on.

Seega, kui peaksid tekkima makseraskused, siis võtke ennetavalt ühendust klienditoega. Tihtilugu kiirlaenukontorid on lahkelt nõus pakkuma lahendusi, näiteks maksepuhkuse näol, et saaksite välja tulla mõõnaseisust ning ei tekitaks viivistega veel suuremat maksukoormust.

Siinkohal soovitame TFBank teenuseid, kes lisaks maksepuhkusele, annab ka laenuga kaasa TASUTA laenukindlustuste, mis ongi mõeldud just mõõnaperioodide üleelamiseks. TFBank kiirlaenud on lepingutasuta ning laenusummale lisandub ainult intress. TFBank teenustega saab tutvuda SIIN.