Mis on kiirlaen? Kiirlaenu tüübid, omadused ja võimalused.

Kiirlaen – mis on kiirlaen?

Kiirlaen on paindlik väikelaen, mida antakse suhteliselt lihtsatel tingimustel võrreldes tavapanganduses pakutavate laenudega. Näiteks kiirlaenude puhul antakse laenu ilma sissetulekuta, palgatõendita ja tagatiseta ning laen väljastakse 15 minuti kuni mõne tunni jooksul, olenevalt pakutava laenu tingimustest ja omadustest.

Kuna kiirlaenu saamise tingimused on leebemad, siis on ka kiirlaenudekontoritel suurem halbade laenude osakaal, mida korvatakse suuremate intressidega. Kliendile see tähendab küll suuremat laenutagasimakse üldsummat, aga samas annab suurema paindlikuse ja kiiruse, võrreldes tavapankadega.

Seetõttu kiirlaenud sobivad eelkõige väikeste, aga pakiliste kulutuste ning väljaminekute katteks ja refinantseerimiseks, aga ei ole majanduslikult mõttekad pikemaajaliste investeeringute tegemiseks.

Loe rohkem kiirlaenu tingimuste, intresside ja taotlemise kohta »

Kiirlaenud otse internetis

Kiirlaenubuum algas koos telefonide – ja interneti populaarsuse kasvades. Esimestena pakuti SMS-laene, mis praeguseks on asendunud internetis pakutavate laenudega. See on kliendile väga mugav viis laenu taotlemiseks, piisab kõigest ID-kaardist, pangakontost ning kiirlaen jõuab kontole juba 15 minutiga.

Kiirlaenu tagasimakseid tehakse samuti igakuiselt internetipanga vahendusel. Lisaks osad kiirlaenukontorid annavad laenu ilma ID-kaardi tuvastamiseta, piisab mõnest muust isikut tõendavast dokumendist. Selleks tuleb esitada taotlus internetis, peale mida väljastatakse ja ühtasi tuvastatakse isik lähimas Eesti postkontoris.

Kui ID-kaart on olemas, siis laenu taotlemine on imelihtne, võtab kõigest minuti. Samuti vastuse saate loetud minutite jooksul. Kui tingimused rahuldavad, siis pärast lepingu sõlmimist (ID-kaardiga allkirjastamine) väljastatakse laen Teie pangakontole. Kiirlaenu on võimalik taotleda 24 tundi päevas ja ka nädalavahetuseti. Samuti väljastatakse kiirlaene 24 tundi päevas ja nädalavahetuseti. Kiirlaenukontorid, mis pakuvad interneti vahendusel laenu, leiad SIIT.

Kiirlaenud sularahas

Tänapäeval on võimalik kiirlaenu võtta ka sularahas, mis tähendab, et kliendi pangakontole ei jää laenust ühtegi jälge ning seetõttu ei kahjusta see tulevikus laenaja krediidivõimekust tavapankade ees. Sularahas kiirlaenud väljastatakse Eesti postkontoritest kui ka kiirlaenukontori esindustest.

Kiirlaenutaotluse saab esitada nii telefoni, interneti kui ka tavaposti teel. Pärast taotluse rahuldamist tuleb minna lähimasse Eesti postkontorisse, kus tuvastatakse isik, sõlmitakse laenuleping ning väljastatakse kiirlaen sularahas. Olenevalt lähima Eesti postkontori kaugusest, võtab kogu protsess aega mõnikümmend minutit kuni paar tundi. Ainukeseks miinuseks on, et sularaha laene väljastakse ainult siis, kui postkontorid on avatud. Pangakontole aga iga päev ja isegi nädalavahetuseti ning pühade ajal.

Kiirlaen sularaha info ja pakkujad SIIT »

Kiirlaenud eraisikutelt ja refinantseerimine

Kiirlaenude buumiga on tekkinud nn. omalaenamisportaalid, kus laenu väljastavad eraisikud ning portaal on kõigest vahendaja ja kontrollorgani rollis. Sel juhul on panganduskulud kui ka riskid väga madalad ning see omakorda tähendab väga soodsaid intresse, võrreldes harilike kiirlaenukontoritega. Siin me räägime mitmekordsetest intresside vahest ning sääst võib aastas ulatuda juba mõnesaja euroni.

Seetõttu kiirlaenud eraisikutelt läbi omalaenamisportaalide sobivad väga hästi kallite kiirlaenude refinantseerimiseks ehk tagasimaksmiseks kui ka pikema ajalisteks investeeringuteks. Samuti laenutaotlus vaadatakse üle koheselt ning leitakse soovijale investorid, kes kinnitavad tingimused. Kui see neile sobib, väljastatakse laen. Reeglina kulub kogu protsessile mõnikümmend minutit. Lisaks on omalaenamisportaalide kiirlaenud sobivad ka ettevõtetele ja firmadele, sest reeglina pakutav intress on soodsam kui tavapankades, eriti kui laenuvõtjaks on ettevõte või firma.

Kirsiks tordi peal sobivad omalaenamisportaalid ka investeeringuteks ja lisaraha teenimiseks intresside pealt. Portaalides võid osaleda eraisikuna või ettevõttena laenupakkujana, kes teenib laenatud raha pealt umbes 20% intressitulu aastas, mis on parem kui mistahes panga hoiusekonto intress. Eraisikute laenupakkumised leiad SIIT.

Kiirlaenukontorite sõda

Omalaenamisportaalid on viinud kiirlaenukontorid turul sõtta, sest nende pakutavad intressid ei ole enam konkurentsivõimelised, võrreldes eraisikute kiirlaenudega. Lahendusena on kiirlaenuettevõtted hakanud pakkuma esimestele kui ka püsiklientidele boonuseid, mis tähendab tihti intressivaba või väga väikeste kuludega kiirlaene, loose kui ka tasuta finantseerimisi.

Näiteks: paljud kiirlaenukontorid pakuvad esimesel laenamisel intressiks 0% ja puuduvad laenutasud. Niipalju kui laenad, niipalju tuleb ka tagastada.

See on kliendile väga hea võimalus saada väga soodsat kiirlaenu just pakiliste ja kiireloomuliste kulutuste katteks ning refinantseerimiseks. Hea intressiga ja tasuta kiirlaenud leiad SIIT.

Kiirlaenud tagatisega, levinuim autokiirlaen

Kui reeglina on kiirlaenud tagatiseta, siis on võimalik võtta ka kiirlaene erinevate tagatisega ning kõige lihtsamaks ja paremaks on kiirlaen auto tagatisel. Need sobivad eelkõige klientidele, kes soovivad laenata suuremat summat, aga ei ole või taha ette näidata palgatõendit või tõendada sissetulekut. Sel juhul antakse sulle laenu sõltuvalt auto väärtusest. Boonuseks on auto ainult tagatiseks. See tähendab, et auto kiirlaenu võtmisel jääb kliendi käsutusse ka auto. Vaata kiirlaenud auto tagatisel SIIT »

Kui soovid laenu?

Oleme Eesti suurim kiirlaenuportaal, mis vahendab objektiivset ja sõltumatu infot turul pakutavate parimate kiirlaenude kohta. Läbi meie lehe leiab iga külastaja omale parima kiirlaenu, mis tagab kõige madalamad kulud, soodsaima intressi ning parima paindlikkuse. Sealjuures, mis kõige parem. Kõik informatsioon on koheselt kättesaadav, üheskohast ja täiesti TASUTA. Enam Sa ei pea veetma internetis tunde leidmaks parimat pakkumist. Meie moto on: kui ei leia meilt, ei leia Sa kusagilt!

Kõik laenude pakkumised leiad SIIT.